77 Anderson Cléber PES 2008
| Name | Anderson Cléber |
|---|---|
| ID | 32601 |
| Nationality | Brazil |
| Club | Olympique Lyonnais |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 186cm |
| Weight | 80kg |
| Shirt Number | 22 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
60
Attack
76
Defence
85
Body Balance
73
Stamina
80
Top Speed
72
Acceleration
78
Response
70
Agility
72
Dribble Accuracy
62
Dribble Speed
68
Short Pass Accuracy
68
Short Pass Speed
68
Long Pass Accuracy
66
Long Pass Speed
60
Shot Accuracy
81
Shot Power
63
Shot Technique
53
Free Kick Accuracy
43
Swerve
88
Header
81
Jump
72
Technique
58
Aggression
76
Mentality
50
GK Skills
75
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Anderson Cléber |
|---|---|
| ID | 32601 |
| Nationality | Brazil |
| Club | Olympique Lyonnais |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 186cm |
| Weight | 80kg |
| Shirt Number | 22 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
