82 Andrazelo PES 2010
| Name | Andrazelo |
|---|---|
| ID | 68610 |
| Real ID | 3074 |
| Nationality | Portugal |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 31 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 184cm |
| Weight | 73kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
57
Attack
83
Defence
84
Body Balance
77
Stamina
84
Top Speed
83
Acceleration
75
Response
79
Agility
71
Dribble Accuracy
70
Dribble Speed
70
Short Pass Accuracy
74
Short Pass Speed
69
Long Pass Accuracy
68
Long Pass Speed
62
Shot Accuracy
75
Shot Power
68
Shot Technique
55
Free Kick Accuracy
52
Swerve
72
Header
86
Jump
72
Technique
61
Aggression
69
Mentality
50
GK Skills
71
Team Work
3
Condition
Skills
- S09 Covering
| Name | Andrazelo |
|---|---|
| ID | 68610 |
| Real ID | 3074 |
| Nationality | Portugal |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 31 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 184cm |
| Weight | 73kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players