73 Angban PES 2010
| Name | Angban |
|---|---|
| ID | 39200 |
| Nationality | Cote d'Ivoire |
| Club | Free Agent |
| National Team | Côte d'Ivoire |
| Position | GK |
| Favoured Side | Both |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 184cm |
| Weight | 74kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
30
Attack
77
Defence
80
Body Balance
64
Stamina
68
Top Speed
70
Acceleration
82
Response
66
Agility
57
Dribble Accuracy
54
Dribble Speed
52
Short Pass Accuracy
55
Short Pass Speed
57
Long Pass Accuracy
62
Long Pass Speed
55
Shot Accuracy
78
Shot Power
48
Shot Technique
48
Free Kick Accuracy
45
Swerve
48
Header
75
Jump
59
Technique
64
Aggression
64
Mentality
75
GK Skills
68
Team Work
5
Condition
Skills
| Name | Angban |
|---|---|
| ID | 39200 |
| Nationality | Cote d'Ivoire |
| Club | Free Agent |
| National Team | Côte d'Ivoire |
| Position | GK |
| Favoured Side | Both |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 184cm |
| Weight | 74kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
