73 Angel PES 2010
| Name | Angel |
|---|---|
| ID | 33192 |
| Nationality | Spain |
| Club | R. Racing C. |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Right |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 185cm |
| Weight | 72kg |
| Shirt Number | 6 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
73
Attack
67
Defence
77
Body Balance
77
Stamina
80
Top Speed
76
Acceleration
74
Response
73
Agility
73
Dribble Accuracy
73
Dribble Speed
69
Short Pass Accuracy
69
Short Pass Speed
74
Long Pass Accuracy
69
Long Pass Speed
57
Shot Accuracy
75
Shot Power
60
Shot Technique
60
Free Kick Accuracy
63
Swerve
65
Header
73
Jump
73
Technique
72
Aggression
73
Mentality
50
GK Skills
65
Team Work
3
Condition
Skills
| Name | Angel |
|---|---|
| ID | 33192 |
| Nationality | Spain |
| Club | R. Racing C. |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Right |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 185cm |
| Weight | 72kg |
| Shirt Number | 6 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
