73 Angoua PES 2010
| Name | Angoua |
|---|---|
| Full Name | Brou Benjamin Angoua |
| ID | 41048 |
| Nationality | Cote d'Ivoire |
| Club | Valenciennes FC |
| National Team | Côte d'Ivoire |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 183cm |
| Weight | 70kg |
| Shirt Number | 20 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
58
Attack
69
Defence
83
Body Balance
76
Stamina
82
Top Speed
77
Acceleration
73
Response
72
Agility
69
Dribble Accuracy
77
Dribble Speed
65
Short Pass Accuracy
72
Short Pass Speed
68
Long Pass Accuracy
74
Long Pass Speed
62
Shot Accuracy
83
Shot Power
52
Shot Technique
65
Free Kick Accuracy
52
Swerve
72
Header
82
Jump
69
Technique
69
Aggression
66
Mentality
50
GK Skills
65
Team Work
5
Condition
Skills
| Name | Angoua |
|---|---|
| Full Name | Brou Benjamin Angoua |
| ID | 41048 |
| Nationality | Cote d'Ivoire |
| Club | Valenciennes FC |
| National Team | Côte d'Ivoire |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 183cm |
| Weight | 70kg |
| Shirt Number | 20 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players

