66 Anil Karaer PES 2008
| Name | Anil Karaer |
|---|---|
| ID | 36840 |
| Nationality | Turkey |
| Club | Galatasaray |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 185cm |
| Weight | 76kg |
| Shirt Number | 23 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
50
Attack
68
Defence
78
Body Balance
73
Stamina
75
Top Speed
70
Acceleration
71
Response
70
Agility
65
Dribble Accuracy
64
Dribble Speed
66
Short Pass Accuracy
64
Short Pass Speed
65
Long Pass Accuracy
66
Long Pass Speed
53
Shot Accuracy
73
Shot Power
55
Shot Technique
54
Free Kick Accuracy
55
Swerve
74
Header
73
Jump
65
Technique
56
Aggression
64
Mentality
50
GK Skills
65
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Anil Karaer |
|---|---|
| ID | 36840 |
| Nationality | Turkey |
| Club | Galatasaray |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 185cm |
| Weight | 76kg |
| Shirt Number | 23 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
