70 Anin PES 2009
| Name | Anin |
|---|---|
| Full Name | Kévin Anin |
| ID | 38227 |
| Nationality | France |
| Club | Havre Athletic Club |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 189cm |
| Weight | 80kg |
| Shirt Number | 19 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
67
Attack
55
Defence
83
Body Balance
77
Stamina
80
Top Speed
75
Acceleration
76
Response
75
Agility
72
Dribble Accuracy
80
Dribble Speed
75
Short Pass Accuracy
66
Short Pass Speed
73
Long Pass Accuracy
74
Long Pass Speed
62
Shot Accuracy
78
Shot Power
61
Shot Technique
61
Free Kick Accuracy
63
Swerve
65
Header
76
Jump
75
Technique
75
Aggression
73
Mentality
50
GK Skills
70
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
| Name | Anin |
|---|---|
| Full Name | Kévin Anin |
| ID | 38227 |
| Nationality | France |
| Club | Havre Athletic Club |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 189cm |
| Weight | 80kg |
| Shirt Number | 19 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
