64 Antonio Tomas PES 2010
| Name | Antonio Tomas |
|---|---|
| ID | 33215 |
| Nationality | Spain |
| Club | R.C. Deportivo la Coruña |
| National Team | None |
| Position | DMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 176cm |
| Weight | 75kg |
| Shirt Number | 16 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
60
Attack
67
Defence
80
Body Balance
79
Stamina
74
Top Speed
74
Acceleration
71
Response
68
Agility
69
Dribble Accuracy
68
Dribble Speed
69
Short Pass Accuracy
69
Short Pass Speed
68
Long Pass Accuracy
70
Long Pass Speed
57
Shot Accuracy
77
Shot Power
60
Shot Technique
56
Free Kick Accuracy
55
Swerve
68
Header
76
Jump
69
Technique
60
Aggression
71
Mentality
50
GK Skills
74
Team Work
4
Condition
Skills
| Name | Antonio Tomas |
|---|---|
| ID | 33215 |
| Nationality | Spain |
| Club | R.C. Deportivo la Coruña |
| National Team | None |
| Position | DMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 176cm |
| Weight | 75kg |
| Shirt Number | 16 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
