76 Antonio PES 2010
| Name | Antonio |
|---|---|
| ID | 37013 |
| Nationality | Brazil |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 26 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 187cm |
| Weight | 84kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
51
Attack
72
Defence
86
Body Balance
80
Stamina
77
Top Speed
74
Acceleration
76
Response
70
Agility
64
Dribble Accuracy
71
Dribble Speed
62
Short Pass Accuracy
73
Short Pass Speed
61
Long Pass Accuracy
67
Long Pass Speed
53
Shot Accuracy
82
Shot Power
52
Shot Technique
49
Free Kick Accuracy
47
Swerve
82
Header
79
Jump
64
Technique
58
Aggression
67
Mentality
50
GK Skills
65
Team Work
5
Condition
Skills
| Name | Antonio |
|---|---|
| ID | 37013 |
| Nationality | Brazil |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 26 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 187cm |
| Weight | 84kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players