76 Antonito PES 2010
| Name | Antonito |
|---|---|
| ID | 7314 |
| Nationality | Spain |
| Club | Xrz Azul |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 31 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 176cm |
| Weight | 75kg |
| Shirt Number | 8 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
79
Attack
37
Defence
76
Body Balance
76
Stamina
80
Top Speed
82
Acceleration
78
Response
78
Agility
82
Dribble Accuracy
75
Dribble Speed
74
Short Pass Accuracy
71
Short Pass Speed
67
Long Pass Accuracy
70
Long Pass Speed
83
Shot Accuracy
81
Shot Power
84
Shot Technique
63
Free Kick Accuracy
65
Swerve
77
Header
78
Jump
78
Technique
77
Aggression
74
Mentality
50
GK Skills
67
Team Work
5
Condition
Skills
- Positioning
| Name | Antonito |
|---|---|
| ID | 7314 |
| Nationality | Spain |
| Club | Xrz Azul |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 31 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 176cm |
| Weight | 75kg |
| Shirt Number | 8 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
