71 Anyukov PES 2008
| Name | Anyukov |
|---|---|
| Full Name | Aleksandr Anyukov |
| ID | 8637 |
| Nationality | Russia |
| Club | Free Agent |
| National Team | Russia |
| Position | SB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 178cm |
| Weight | 67kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
67
Attack
65
Defence
66
Body Balance
80
Stamina
82
Top Speed
73
Acceleration
68
Response
73
Agility
72
Dribble Accuracy
75
Dribble Speed
68
Short Pass Accuracy
66
Short Pass Speed
72
Long Pass Accuracy
74
Long Pass Speed
59
Shot Accuracy
75
Shot Power
58
Shot Technique
60
Free Kick Accuracy
65
Swerve
65
Header
75
Jump
68
Technique
68
Aggression
69
Mentality
50
GK Skills
71
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Anyukov |
|---|---|
| Full Name | Aleksandr Anyukov |
| ID | 8637 |
| Nationality | Russia |
| Club | Free Agent |
| National Team | Russia |
| Position | SB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 178cm |
| Weight | 67kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
