80 Aquilani PES 2010
| Name | Aquilani |
|---|---|
| Full Name | Alberto Aquilani |
| ID | 3604 |
| Nationality | Italy |
| Club | Liverpool FC |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 186cm |
| Weight | 77kg |
| Shirt Number | 4 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
75
Attack
63
Defence
75
Body Balance
84
Stamina
77
Top Speed
76
Acceleration
76
Response
77
Agility
85
Dribble Accuracy
76
Dribble Speed
85
Short Pass Accuracy
83
Short Pass Speed
85
Long Pass Accuracy
76
Long Pass Speed
74
Shot Accuracy
85
Shot Power
72
Shot Technique
80
Free Kick Accuracy
83
Swerve
70
Header
71
Jump
85
Technique
77
Aggression
70
Mentality
50
GK Skills
80
Team Work
4
Condition
Skills
- S01 Reaction
- S02 Passer
- S06 Outside Curve
- Tactical Dribbling
- Shooting from Distance
| Name | Aquilani |
|---|---|
| Full Name | Alberto Aquilani |
| ID | 3604 |
| Nationality | Italy |
| Club | Liverpool FC |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 186cm |
| Weight | 77kg |
| Shirt Number | 4 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
