74 Aragon PES 2008
| Name | Aragon |
|---|---|
| ID | 35424 |
| Nationality | Ecuador |
| Club | Free Agent |
| National Team | Ecuador |
| Position | GK |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 188cm |
| Weight | 86kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
30
Attack
75
Defence
86
Body Balance
70
Stamina
63
Top Speed
72
Acceleration
76
Response
75
Agility
55
Dribble Accuracy
51
Dribble Speed
54
Short Pass Accuracy
57
Short Pass Speed
59
Long Pass Accuracy
60
Long Pass Speed
45
Shot Accuracy
77
Shot Power
44
Shot Technique
43
Free Kick Accuracy
46
Swerve
44
Header
80
Jump
52
Technique
69
Aggression
66
Mentality
75
GK Skills
66
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Aragon |
|---|---|
| ID | 35424 |
| Nationality | Ecuador |
| Club | Free Agent |
| National Team | Ecuador |
| Position | GK |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 188cm |
| Weight | 86kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
