70 Arana PES 2010
| Name | Arana |
|---|---|
| Full Name | Manuel Arana RodrÃguez |
| ID | 40376 |
| Nationality | Spain |
| Club | R. Racing C. |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 175cm |
| Weight | 73kg |
| Shirt Number | 17 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
73
Attack
49
Defence
74
Body Balance
80
Stamina
77
Top Speed
78
Acceleration
76
Response
77
Agility
75
Dribble Accuracy
75
Dribble Speed
73
Short Pass Accuracy
72
Short Pass Speed
73
Long Pass Accuracy
72
Long Pass Speed
69
Shot Accuracy
73
Shot Power
68
Shot Technique
60
Free Kick Accuracy
66
Swerve
69
Header
71
Jump
74
Technique
74
Aggression
69
Mentality
50
GK Skills
70
Team Work
6
Condition
Skills
| Name | Arana |
|---|---|
| Full Name | Manuel Arana RodrÃguez |
| ID | 40376 |
| Nationality | Spain |
| Club | R. Racing C. |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 175cm |
| Weight | 73kg |
| Shirt Number | 17 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
