63 Aratore PES 2010
| Name | Aratore |
|---|---|
| ID | 40419 |
| Nationality | Switzerland |
| Club | FC Basel 1893 |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 18 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 175cm |
| Weight | 67kg |
| Shirt Number | 27 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
63
Attack
45
Defence
66
Body Balance
73
Stamina
76
Top Speed
75
Acceleration
65
Response
76
Agility
72
Dribble Accuracy
78
Dribble Speed
68
Short Pass Accuracy
63
Short Pass Speed
73
Long Pass Accuracy
73
Long Pass Speed
65
Shot Accuracy
71
Shot Power
67
Shot Technique
62
Free Kick Accuracy
70
Swerve
66
Header
70
Jump
69
Technique
66
Aggression
64
Mentality
50
GK Skills
64
Team Work
3
Condition
Skills
| Name | Aratore |
|---|---|
| ID | 40419 |
| Nationality | Switzerland |
| Club | FC Basel 1893 |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 18 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 175cm |
| Weight | 67kg |
| Shirt Number | 27 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
