76 Arbarecci PES 2008
| Name | Arbarecci |
|---|---|
| ID | 102751 |
| Real ID | 37215 |
| Nationality | Italy |
| Club | Free Agent |
| National Team | Classic Italy |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 28 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 179cm |
| Weight | 74kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
76
Attack
76
Defence
81
Body Balance
70
Stamina
87
Top Speed
68
Acceleration
75
Response
69
Agility
82
Dribble Accuracy
70
Dribble Speed
85
Short Pass Accuracy
77
Short Pass Speed
85
Long Pass Accuracy
77
Long Pass Speed
72
Shot Accuracy
86
Shot Power
71
Shot Technique
77
Free Kick Accuracy
78
Swerve
73
Header
70
Jump
80
Technique
71
Aggression
85
Mentality
50
GK Skills
88
Team Work
6
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Playmaking
- Passing
- Shooting from Distance
- Centre
| Name | Arbarecci |
|---|---|
| ID | 102751 |
| Real ID | 37215 |
| Nationality | Italy |
| Club | Free Agent |
| National Team | Classic Italy |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 28 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 179cm |
| Weight | 74kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
