78 Arda Turan PES 2010
| Name | Arda Turan |
|---|---|
| Full Name | Arda Turan |
| ID | 9317 |
| Nationality | Turkey |
| Club | Galatasaray A.S. |
| National Team | Turkey |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 176cm |
| Weight | 72kg |
| Shirt Number | 10 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
76
Attack
53
Defence
74
Body Balance
78
Stamina
78
Top Speed
85
Acceleration
73
Response
85
Agility
88
Dribble Accuracy
86
Dribble Speed
80
Short Pass Accuracy
78
Short Pass Speed
79
Long Pass Accuracy
74
Long Pass Speed
73
Shot Accuracy
76
Shot Power
70
Shot Technique
66
Free Kick Accuracy
64
Swerve
63
Header
74
Jump
85
Technique
80
Aggression
75
Mentality
50
GK Skills
72
Team Work
4
Condition
Skills
- S06 Outside Curve
- S13 Long Throw
- Dribbling
- Tactical Dribbling
| Name | Arda Turan |
|---|---|
| Full Name | Arda Turan |
| ID | 9317 |
| Nationality | Turkey |
| Club | Galatasaray A.S. |
| National Team | Turkey |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 176cm |
| Weight | 72kg |
| Shirt Number | 10 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players

