65 Aredo (Allagui) PES 2010
| Name | Aredo |
|---|---|
| Real Name | Allagui |
| Full Name | Sami Allagui |
| ID | 99511 |
| Real ID | 33975 |
| Nationality | Tunisia |
| Club | Free Agent |
| National Team | Tunisia |
| Position | SS |
| Favoured Side | Both |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 182cm |
| Weight | 77kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
70
Attack
48
Defence
73
Body Balance
85
Stamina
82
Top Speed
76
Acceleration
82
Response
82
Agility
74
Dribble Accuracy
78
Dribble Speed
70
Short Pass Accuracy
65
Short Pass Speed
68
Long Pass Accuracy
68
Long Pass Speed
73
Shot Accuracy
75
Shot Power
75
Shot Technique
65
Free Kick Accuracy
70
Swerve
65
Header
78
Jump
75
Technique
72
Aggression
72
Mentality
50
GK Skills
72
Team Work
4
Condition
Skills
| Name | Aredo |
|---|---|
| Real Name | Allagui |
| Full Name | Sami Allagui |
| ID | 99511 |
| Real ID | 33975 |
| Nationality | Tunisia |
| Club | Free Agent |
| National Team | Tunisia |
| Position | SS |
| Favoured Side | Both |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 182cm |
| Weight | 77kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
