42 Argne PES 2008
| Name | Argne |
|---|---|
| ID | 98567 |
| Real ID | 33031 |
| Nationality | Togo |
| Club | Free Agent |
| National Team | Togo |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 80kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
62
Attack
58
Defence
57
Body Balance
66
Stamina
69
Top Speed
65
Acceleration
61
Response
57
Agility
62
Dribble Accuracy
64
Dribble Speed
61
Short Pass Accuracy
62
Short Pass Speed
58
Long Pass Accuracy
57
Long Pass Speed
61
Shot Accuracy
62
Shot Power
59
Shot Technique
61
Free Kick Accuracy
68
Swerve
43
Header
54
Jump
69
Technique
67
Aggression
59
Mentality
50
GK Skills
58
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Argne |
|---|---|
| ID | 98567 |
| Real ID | 33031 |
| Nationality | Togo |
| Club | Free Agent |
| National Team | Togo |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 80kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
