66 Arilton PES 2009
| Name | Arilton |
|---|---|
| ID | 38924 |
| Nationality | Brazil |
| Club | SC Internacional |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Right |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 183cm |
| Weight | 76kg |
| Shirt Number | 13 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
60
Attack
63
Defence
77
Body Balance
77
Stamina
76
Top Speed
72
Acceleration
68
Response
68
Agility
73
Dribble Accuracy
68
Dribble Speed
66
Short Pass Accuracy
69
Short Pass Speed
68
Long Pass Accuracy
72
Long Pass Speed
61
Shot Accuracy
77
Shot Power
58
Shot Technique
55
Free Kick Accuracy
53
Swerve
62
Header
70
Jump
72
Technique
60
Aggression
60
Mentality
50
GK Skills
65
Team Work
3
Condition / Fitness
Skills
| Name | Arilton |
|---|---|
| ID | 38924 |
| Nationality | Brazil |
| Club | SC Internacional |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Right |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 183cm |
| Weight | 76kg |
| Shirt Number | 13 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
