71 Armero PES 2010
| Name | Armero |
|---|---|
| Full Name | Pablo Armero |
| ID | 39704 |
| Nationality | Colombia |
| Club | Free Agent |
| National Team | Colombia |
| Position | SB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 174cm |
| Weight | 71kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
68
Attack
58
Defence
72
Body Balance
82
Stamina
86
Top Speed
86
Acceleration
67
Response
82
Agility
73
Dribble Accuracy
80
Dribble Speed
66
Short Pass Accuracy
67
Short Pass Speed
69
Long Pass Accuracy
69
Long Pass Speed
62
Shot Accuracy
79
Shot Power
64
Shot Technique
50
Free Kick Accuracy
50
Swerve
63
Header
80
Jump
72
Technique
72
Aggression
65
Mentality
50
GK Skills
66
Team Work
5
Condition
Skills
| Name | Armero |
|---|---|
| Full Name | Pablo Armero |
| ID | 39704 |
| Nationality | Colombia |
| Club | Free Agent |
| National Team | Colombia |
| Position | SB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 174cm |
| Weight | 71kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
