73 Arribagé PES 2008
| Name | Arribagé |
|---|---|
| ID | 7550 |
| Nationality | France |
| Club | Toulouse F.C. |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 36 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 187cm |
| Weight | 82kg |
| Shirt Number | 4 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
50
Attack
83
Defence
78
Body Balance
67
Stamina
75
Top Speed
65
Acceleration
80
Response
65
Agility
65
Dribble Accuracy
64
Dribble Speed
68
Short Pass Accuracy
70
Short Pass Speed
69
Long Pass Accuracy
68
Long Pass Speed
55
Shot Accuracy
70
Shot Power
57
Shot Technique
55
Free Kick Accuracy
50
Swerve
80
Header
75
Jump
67
Technique
50
Aggression
80
Mentality
50
GK Skills
74
Team Work
6
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Covering
- Defensive Control
| Name | Arribagé |
|---|---|
| ID | 7550 |
| Nationality | France |
| Club | Toulouse F.C. |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 36 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 187cm |
| Weight | 82kg |
| Shirt Number | 4 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
