82 Artonmoni PES 2008
| Name | Artonmoni |
|---|---|
| ID | 68340 |
| Real ID | 2804 |
| Nationality | Italy |
| Club | Free Agent |
| National Team | Classic Italy |
| Position | AMF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 28 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 179cm |
| Weight | 73kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
83
Attack
45
Defence
71
Body Balance
70
Stamina
80
Top Speed
72
Acceleration
73
Response
70
Agility
90
Dribble Accuracy
75
Dribble Speed
92
Short Pass Accuracy
76
Short Pass Speed
93
Long Pass Accuracy
78
Long Pass Speed
75
Shot Accuracy
86
Shot Power
70
Shot Technique
84
Free Kick Accuracy
88
Swerve
75
Header
74
Jump
90
Technique
77
Aggression
80
Mentality
50
GK Skills
86
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Tactical Dribbling
- Playmaking
- Passing
- Penalties
| Name | Artonmoni |
|---|---|
| ID | 68340 |
| Real ID | 2804 |
| Nationality | Italy |
| Club | Free Agent |
| National Team | Classic Italy |
| Position | AMF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 28 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 179cm |
| Weight | 73kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
