75 Arveladze PES 2008
| Name | Arveladze |
|---|---|
| ID | 2090 |
| Nationality | Georgia |
| Club | Levante UD |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 34 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 181cm |
| Weight | 73kg |
| Shirt Number | 9 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
83
Attack
37
Defence
78
Body Balance
85
Stamina
78
Top Speed
85
Acceleration
78
Response
82
Agility
80
Dribble Accuracy
78
Dribble Speed
68
Short Pass Accuracy
73
Short Pass Speed
73
Long Pass Accuracy
70
Long Pass Speed
82
Shot Accuracy
79
Shot Power
82
Shot Technique
66
Free Kick Accuracy
60
Swerve
74
Header
78
Jump
80
Technique
80
Aggression
72
Mentality
50
GK Skills
75
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Scoring
- Side
| Name | Arveladze |
|---|---|
| ID | 2090 |
| Nationality | Georgia |
| Club | Levante UD |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 34 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 181cm |
| Weight | 73kg |
| Shirt Number | 9 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
