63 Assaidi PES 2009
| Name | Assaidi |
|---|---|
| Full Name | Oussama Assaidi |
| ID | 38489 |
| Nationality | Netherlands |
| Club | de Graafschap |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 175cm |
| Weight | 63kg |
| Shirt Number | 19 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
68
Attack
38
Defence
66
Body Balance
75
Stamina
79
Top Speed
75
Acceleration
68
Response
77
Agility
77
Dribble Accuracy
75
Dribble Speed
70
Short Pass Accuracy
72
Short Pass Speed
69
Long Pass Accuracy
69
Long Pass Speed
63
Shot Accuracy
70
Shot Power
63
Shot Technique
66
Free Kick Accuracy
68
Swerve
60
Header
72
Jump
76
Technique
72
Aggression
65
Mentality
50
GK Skills
64
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Assaidi |
|---|---|
| Full Name | Oussama Assaidi |
| ID | 38489 |
| Nationality | Netherlands |
| Club | de Graafschap |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 175cm |
| Weight | 63kg |
| Shirt Number | 19 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
