70 Atrandi (C. Ansaldi) PES 2010
| Name | Atrandi |
|---|---|
| Real Name | C. Ansaldi |
| Full Name | Cristian Ansaldi |
| ID | 104895 |
| Real ID | 39359 |
| Nationality | Argentina |
| Club | Masterleague Hide1 |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 178cm |
| Weight | 73kg |
| Shirt Number | 13 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
68
Attack
66
Defence
77
Body Balance
82
Stamina
75
Top Speed
73
Acceleration
72
Response
73
Agility
77
Dribble Accuracy
76
Dribble Speed
73
Short Pass Accuracy
72
Short Pass Speed
78
Long Pass Accuracy
75
Long Pass Speed
64
Shot Accuracy
79
Shot Power
62
Shot Technique
66
Free Kick Accuracy
70
Swerve
68
Header
75
Jump
74
Technique
65
Aggression
66
Mentality
50
GK Skills
73
Team Work
5
Condition
Skills
| Name | Atrandi |
|---|---|
| Real Name | C. Ansaldi |
| Full Name | Cristian Ansaldi |
| ID | 104895 |
| Real ID | 39359 |
| Nationality | Argentina |
| Club | Masterleague Hide1 |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 178cm |
| Weight | 73kg |
| Shirt Number | 13 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
