62 Aurier PES 2010
| Name | Aurier |
|---|---|
| Full Name | Serge Aurier |
| ID | 40989 |
| Nationality | France |
| Club | RC Lens |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 16 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 176cm |
| Weight | 65kg |
| Shirt Number | 33 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
63
Attack
56
Defence
68
Body Balance
78
Stamina
84
Top Speed
79
Acceleration
76
Response
80
Agility
74
Dribble Accuracy
79
Dribble Speed
67
Short Pass Accuracy
67
Short Pass Speed
72
Long Pass Accuracy
70
Long Pass Speed
69
Shot Accuracy
74
Shot Power
69
Shot Technique
65
Free Kick Accuracy
60
Swerve
68
Header
77
Jump
74
Technique
70
Aggression
68
Mentality
50
GK Skills
67
Team Work
4
Condition
Skills
| Name | Aurier |
|---|---|
| Full Name | Serge Aurier |
| ID | 40989 |
| Nationality | France |
| Club | RC Lens |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 16 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 176cm |
| Weight | 65kg |
| Shirt Number | 33 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
