66 Azmour PES 2009
| Name | Azmour |
|---|---|
| ID | 103432 |
| Real ID | 37896 |
| Nationality | Bolivia |
| Club | Free Agent |
| National Team | Training7 |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 26 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 183cm |
| Weight | 80kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
49
Attack
71
Defence
80
Body Balance
72
Stamina
74
Top Speed
70
Acceleration
67
Response
69
Agility
66
Dribble Accuracy
63
Dribble Speed
64
Short Pass Accuracy
67
Short Pass Speed
61
Long Pass Accuracy
62
Long Pass Speed
51
Shot Accuracy
76
Shot Power
53
Shot Technique
52
Free Kick Accuracy
50
Swerve
73
Header
71
Jump
67
Technique
52
Aggression
66
Mentality
50
GK Skills
65
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
| Name | Azmour |
|---|---|
| ID | 103432 |
| Real ID | 37896 |
| Nationality | Bolivia |
| Club | Free Agent |
| National Team | Training7 |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 26 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 183cm |
| Weight | 80kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
