68 B. Angulo PES 2010
| Name | B. Angulo |
|---|---|
| Full Name | Brayan Angulo |
| ID | 40183 |
| Nationality | Colombia |
| Club | R.C. Deportivo la Coruña |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 174cm |
| Weight | 71kg |
| Shirt Number | 12 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
63
Attack
55
Defence
69
Body Balance
78
Stamina
77
Top Speed
77
Acceleration
69
Response
78
Agility
76
Dribble Accuracy
73
Dribble Speed
70
Short Pass Accuracy
65
Short Pass Speed
73
Long Pass Accuracy
68
Long Pass Speed
60
Shot Accuracy
72
Shot Power
60
Shot Technique
60
Free Kick Accuracy
60
Swerve
66
Header
72
Jump
78
Technique
78
Aggression
60
Mentality
50
GK Skills
60
Team Work
3
Condition
Skills
| Name | B. Angulo |
|---|---|
| Full Name | Brayan Angulo |
| ID | 40183 |
| Nationality | Colombia |
| Club | R.C. Deportivo la Coruña |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 174cm |
| Weight | 71kg |
| Shirt Number | 12 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
