68 Babacar PES 2010
| Name | Babacar |
|---|---|
| Full Name | Khouma Babacar |
| ID | 40961 |
| Nationality | Senegal |
| Club | ACF Fiorentina |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 16 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 191cm |
| Weight | 85kg |
| Shirt Number | 21 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
66
Attack
35
Defence
83
Body Balance
76
Stamina
83
Top Speed
79
Acceleration
76
Response
75
Agility
72
Dribble Accuracy
75
Dribble Speed
66
Short Pass Accuracy
64
Short Pass Speed
65
Long Pass Accuracy
63
Long Pass Speed
65
Shot Accuracy
75
Shot Power
72
Shot Technique
65
Free Kick Accuracy
63
Swerve
78
Header
85
Jump
78
Technique
82
Aggression
60
Mentality
50
GK Skills
60
Team Work
3
Condition
Skills
- Scoring
- Post Player
| Name | Babacar |
|---|---|
| Full Name | Khouma Babacar |
| ID | 40961 |
| Nationality | Senegal |
| Club | ACF Fiorentina |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 16 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 191cm |
| Weight | 85kg |
| Shirt Number | 21 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
