75 Babari PES 2008
| Name | Babari |
|---|---|
| Full Name | Kossi Agassa |
| ID | 73193 |
| Real ID | 7657 |
| Nationality | Togo |
| Club | Free Agent |
| National Team | Togo |
| Position | GK |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 29 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 190cm |
| Weight | 85kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
30
Attack
75
Defence
85
Body Balance
69
Stamina
63
Top Speed
71
Acceleration
82
Response
69
Agility
51
Dribble Accuracy
59
Dribble Speed
53
Short Pass Accuracy
53
Short Pass Speed
52
Long Pass Accuracy
60
Long Pass Speed
42
Shot Accuracy
80
Shot Power
40
Shot Technique
41
Free Kick Accuracy
42
Swerve
40
Header
84
Jump
43
Technique
55
Aggression
72
Mentality
76
GK Skills
62
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Babari |
|---|---|
| Full Name | Kossi Agassa |
| ID | 73193 |
| Real ID | 7657 |
| Nationality | Togo |
| Club | Free Agent |
| National Team | Togo |
| Position | GK |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 29 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 190cm |
| Weight | 85kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
