83 Babel PES 2010
| Name | Babel |
|---|---|
| Full Name | Ryan Babel |
| ID | 6259 |
| Nationality | Netherlands |
| Club | Liverpool FC |
| National Team | Netherlands |
| Position | SS |
| Favoured Side | Both |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 183cm |
| Weight | 73kg |
| Shirt Number | 19 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
80
Attack
45
Defence
84
Body Balance
76
Stamina
88
Top Speed
87
Acceleration
83
Response
83
Agility
86
Dribble Accuracy
85
Dribble Speed
72
Short Pass Accuracy
70
Short Pass Speed
67
Long Pass Accuracy
65
Long Pass Speed
73
Shot Accuracy
86
Shot Power
86
Shot Technique
64
Free Kick Accuracy
60
Swerve
79
Header
85
Jump
84
Technique
88
Aggression
67
Mentality
50
GK Skills
64
Team Work
3
Condition
Skills
- S21 Super Sub
- P12 Incisive Run
- Dribbling
- Tactical Dribbling
- Shooting from Distance
| Name | Babel |
|---|---|
| Full Name | Ryan Babel |
| ID | 6259 |
| Nationality | Netherlands |
| Club | Liverpool FC |
| National Team | Netherlands |
| Position | SS |
| Favoured Side | Both |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 183cm |
| Weight | 73kg |
| Shirt Number | 19 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players

