68 Badoi PES 2008
| Name | Badoi |
|---|---|
| ID | 32880 |
| Nationality | Romania |
| Club | Free Agent |
| National Team | Romania |
| Position | WB |
| Favoured Side | Right |
| Age | 31 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 182cm |
| Weight | 75kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
67
Attack
61
Defence
73
Body Balance
80
Stamina
83
Top Speed
76
Acceleration
72
Response
74
Agility
72
Dribble Accuracy
75
Dribble Speed
68
Short Pass Accuracy
66
Short Pass Speed
75
Long Pass Accuracy
72
Long Pass Speed
68
Shot Accuracy
75
Shot Power
68
Shot Technique
56
Free Kick Accuracy
63
Swerve
63
Header
76
Jump
74
Technique
70
Aggression
69
Mentality
50
GK Skills
71
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Badoi |
|---|---|
| ID | 32880 |
| Nationality | Romania |
| Club | Free Agent |
| National Team | Romania |
| Position | WB |
| Favoured Side | Right |
| Age | 31 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 182cm |
| Weight | 75kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
