66 Bahacelos PES 2010
| Name | Bahacelos |
|---|---|
| ID | 53491 |
| Nationality | Spain |
| Club | S.D. Quaztolla |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 189cm |
| Weight | 81kg |
| Shirt Number | 11 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
71
Attack
43
Defence
83
Body Balance
77
Stamina
75
Top Speed
72
Acceleration
77
Response
72
Agility
66
Dribble Accuracy
69
Dribble Speed
69
Short Pass Accuracy
64
Short Pass Speed
59
Long Pass Accuracy
66
Long Pass Speed
70
Shot Accuracy
75
Shot Power
72
Shot Technique
61
Free Kick Accuracy
55
Swerve
83
Header
78
Jump
67
Technique
74
Aggression
65
Mentality
50
GK Skills
62
Team Work
5
Condition
Skills
- Centre
| Name | Bahacelos |
|---|---|
| ID | 53491 |
| Nationality | Spain |
| Club | S.D. Quaztolla |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 189cm |
| Weight | 81kg |
| Shirt Number | 11 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
