73 Bajkovic PES 2009
| Name | Bajkovic |
|---|---|
| ID | 36389 |
| Nationality | Montenegro |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | Both |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 188cm |
| Weight | 85kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
30
Attack
75
Defence
81
Body Balance
57
Stamina
63
Top Speed
65
Acceleration
82
Response
63
Agility
50
Dribble Accuracy
50
Dribble Speed
51
Short Pass Accuracy
50
Short Pass Speed
55
Long Pass Accuracy
63
Long Pass Speed
40
Shot Accuracy
76
Shot Power
40
Shot Technique
43
Free Kick Accuracy
45
Swerve
45
Header
76
Jump
50
Technique
60
Aggression
67
Mentality
75
GK Skills
68
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
| Name | Bajkovic |
|---|---|
| ID | 36389 |
| Nationality | Montenegro |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | Both |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 188cm |
| Weight | 85kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players