60 Bakenga PES 2010
| Name | Bakenga |
|---|---|
| Full Name | Mushaga Bakenga |
| ID | 41035 |
| Nationality | Norway |
| Club | Rosenborg Ballklub |
| National Team | None |
| Position | WF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 17 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 181cm |
| Weight | 69kg |
| Shirt Number | 21 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
65
Attack
38
Defence
67
Body Balance
73
Stamina
83
Top Speed
85
Acceleration
68
Response
76
Agility
73
Dribble Accuracy
77
Dribble Speed
64
Short Pass Accuracy
67
Short Pass Speed
66
Long Pass Accuracy
70
Long Pass Speed
63
Shot Accuracy
72
Shot Power
65
Shot Technique
56
Free Kick Accuracy
60
Swerve
63
Header
78
Jump
74
Technique
77
Aggression
63
Mentality
50
GK Skills
61
Team Work
3
Condition
Skills
| Name | Bakenga |
|---|---|
| Full Name | Mushaga Bakenga |
| ID | 41035 |
| Nationality | Norway |
| Club | Rosenborg Ballklub |
| National Team | None |
| Position | WF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 17 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 181cm |
| Weight | 69kg |
| Shirt Number | 21 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
