72 Balajcza PES 2009
| Name | Balajcza |
|---|---|
| ID | 37834 |
| Nationality | Hungary |
| Club | Free Agent |
| National Team | Hungary |
| Position | GK |
| Favoured Side | Both |
| Age | 29 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 189cm |
| Weight | 86kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
30
Attack
70
Defence
81
Body Balance
55
Stamina
63
Top Speed
60
Acceleration
78
Response
66
Agility
54
Dribble Accuracy
55
Dribble Speed
49
Short Pass Accuracy
51
Short Pass Speed
50
Long Pass Accuracy
60
Long Pass Speed
44
Shot Accuracy
76
Shot Power
44
Shot Technique
50
Free Kick Accuracy
48
Swerve
64
Header
78
Jump
57
Technique
60
Aggression
70
Mentality
76
GK Skills
70
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
| Name | Balajcza |
|---|---|
| ID | 37834 |
| Nationality | Hungary |
| Club | Free Agent |
| National Team | Hungary |
| Position | GK |
| Favoured Side | Both |
| Age | 29 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 189cm |
| Weight | 86kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
