65 Balogh PES 2009
| Name | Balogh |
|---|---|
| ID | 37835 |
| Nationality | Hungary |
| Club | Free Agent |
| National Team | Hungary |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 188cm |
| Weight | 84kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
49
Attack
71
Defence
83
Body Balance
79
Stamina
72
Top Speed
68
Acceleration
71
Response
68
Agility
68
Dribble Accuracy
65
Dribble Speed
67
Short Pass Accuracy
67
Short Pass Speed
70
Long Pass Accuracy
68
Long Pass Speed
57
Shot Accuracy
74
Shot Power
55
Shot Technique
54
Free Kick Accuracy
55
Swerve
75
Header
77
Jump
69
Technique
58
Aggression
66
Mentality
50
GK Skills
68
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
| Name | Balogh |
|---|---|
| ID | 37835 |
| Nationality | Hungary |
| Club | Free Agent |
| National Team | Hungary |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 188cm |
| Weight | 84kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
