78 Balthan Low (Vágner Love) PES 2009
| Name | Balthan Low |
|---|---|
| Real Name | Vágner Love |
| ID | 74570 |
| Real ID | 9034 |
| Nationality | Brazil |
| Club | Turkey |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 171cm |
| Weight | 72kg |
| Shirt Number | 1409 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
80
Attack
40
Defence
77
Body Balance
82
Stamina
82
Top Speed
85
Acceleration
82
Response
85
Agility
82
Dribble Accuracy
80
Dribble Speed
77
Short Pass Accuracy
74
Short Pass Speed
74
Long Pass Accuracy
70
Long Pass Speed
83
Shot Accuracy
77
Shot Power
84
Shot Technique
65
Free Kick Accuracy
66
Swerve
77
Header
83
Jump
83
Technique
85
Aggression
72
Mentality
50
GK Skills
74
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Scoring
| Name | Balthan Low |
|---|---|
| Real Name | Vágner Love |
| ID | 74570 |
| Real ID | 9034 |
| Nationality | Brazil |
| Club | Turkey |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 171cm |
| Weight | 72kg |
| Shirt Number | 1409 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
