93 Baquistata (Batistuta) PES 2008
| Name | Baquistata |
|---|---|
| Real Name | Batistuta |
| ID | 67277 |
| Real ID | 1741 |
| Nationality | Argentina |
| Club | Free Agent |
| National Team | Classic Argentina |
| Position | CF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 30 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 185cm |
| Weight | 73kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
98
Attack
24
Defence
90
Body Balance
80
Stamina
78
Top Speed
82
Acceleration
95
Response
75
Agility
75
Dribble Accuracy
78
Dribble Speed
72
Short Pass Accuracy
76
Short Pass Speed
68
Long Pass Accuracy
78
Long Pass Speed
93
Shot Accuracy
98
Shot Power
96
Shot Technique
86
Free Kick Accuracy
87
Swerve
91
Header
85
Jump
82
Technique
90
Aggression
87
Mentality
50
GK Skills
71
Team Work
7
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Positioning
- Scoring
- Defensive Positioning
- Shooting from Distance
- Centre
- One-Touch Pass
| Name | Baquistata |
|---|---|
| Real Name | Batistuta |
| ID | 67277 |
| Real ID | 1741 |
| Nationality | Argentina |
| Club | Free Agent |
| National Team | Classic Argentina |
| Position | CF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 30 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 185cm |
| Weight | 73kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
