67 Bardi PES 2010
| Name | Bardi |
|---|---|
| Full Name | Francesco Bardi |
| ID | 40607 |
| Nationality | Italy |
| Club | A.S. Livorno |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | Both |
| Age | 16 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 187cm |
| Weight | 84kg |
| Shirt Number | 92 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
30
Attack
70
Defence
75
Body Balance
55
Stamina
66
Top Speed
68
Acceleration
75
Response
66
Agility
51
Dribble Accuracy
51
Dribble Speed
52
Short Pass Accuracy
58
Short Pass Speed
60
Long Pass Accuracy
62
Long Pass Speed
40
Shot Accuracy
74
Shot Power
40
Shot Technique
40
Free Kick Accuracy
40
Swerve
40
Header
76
Jump
53
Technique
53
Aggression
67
Mentality
71
GK Skills
65
Team Work
3
Condition
Skills
| Name | Bardi |
|---|---|
| Full Name | Francesco Bardi |
| ID | 40607 |
| Nationality | Italy |
| Club | A.S. Livorno |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | Both |
| Age | 16 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 187cm |
| Weight | 84kg |
| Shirt Number | 92 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
