79 Barlei PES 2008
| Name | Barlei |
|---|---|
| ID | 68311 |
| Real ID | 2775 |
| Nationality | France |
| Club | Free Agent |
| National Team | Classic France |
| Position | GK |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 29 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 181cm |
| Weight | 79kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
30
Attack
82
Defence
80
Body Balance
67
Stamina
63
Top Speed
70
Acceleration
88
Response
75
Agility
51
Dribble Accuracy
50
Dribble Speed
56
Short Pass Accuracy
58
Short Pass Speed
54
Long Pass Accuracy
60
Long Pass Speed
42
Shot Accuracy
80
Shot Power
40
Shot Technique
50
Free Kick Accuracy
47
Swerve
43
Header
83
Jump
45
Technique
65
Aggression
70
Mentality
80
GK Skills
70
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Barlei |
|---|---|
| ID | 68311 |
| Real ID | 2775 |
| Nationality | France |
| Club | Free Agent |
| National Team | Classic France |
| Position | GK |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 29 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 181cm |
| Weight | 79kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
