65 Barrada PES 2010
| Name | Barrada |
|---|---|
| Full Name | Abdelaziz Barrada |
| ID | 40331 |
| Nationality | France |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 179cm |
| Weight | 73kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
68
Attack
52
Defence
73
Body Balance
78
Stamina
77
Top Speed
80
Acceleration
68
Response
73
Agility
75
Dribble Accuracy
77
Dribble Speed
68
Short Pass Accuracy
66
Short Pass Speed
69
Long Pass Accuracy
70
Long Pass Speed
63
Shot Accuracy
75
Shot Power
64
Shot Technique
59
Free Kick Accuracy
55
Swerve
69
Header
75
Jump
76
Technique
75
Aggression
65
Mentality
50
GK Skills
65
Team Work
3
Condition
Skills
| Name | Barrada |
|---|---|
| Full Name | Abdelaziz Barrada |
| ID | 40331 |
| Nationality | France |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 179cm |
| Weight | 73kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players