69 Barreto PES 2010
| Name | Barreto |
|---|---|
| Full Name | Paulo Vitor Barreto |
| ID | 31977 |
| Nationality | Brazil |
| Club | A.S. Bari |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 171cm |
| Weight | 59kg |
| Shirt Number | 10 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
78
Attack
38
Defence
65
Body Balance
78
Stamina
83
Top Speed
86
Acceleration
79
Response
84
Agility
80
Dribble Accuracy
82
Dribble Speed
72
Short Pass Accuracy
72
Short Pass Speed
72
Long Pass Accuracy
72
Long Pass Speed
76
Shot Accuracy
77
Shot Power
79
Shot Technique
68
Free Kick Accuracy
68
Swerve
70
Header
76
Jump
82
Technique
85
Aggression
69
Mentality
50
GK Skills
73
Team Work
5
Condition
Skills
- S06 Outside Curve
- Dribbling
| Name | Barreto |
|---|---|
| Full Name | Paulo Vitor Barreto |
| ID | 31977 |
| Nationality | Brazil |
| Club | A.S. Bari |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 171cm |
| Weight | 59kg |
| Shirt Number | 10 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
