78 Bartenon PES 2008
| Name | Bartenon |
|---|---|
| ID | 68315 |
| Real ID | 2779 |
| Nationality | France |
| Club | Free Agent |
| National Team | Classic France |
| Position | CB |
| Favoured Side | Right |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 182cm |
| Weight | 77kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
59
Attack
80
Defence
86
Body Balance
74
Stamina
81
Top Speed
70
Acceleration
78
Response
72
Agility
80
Dribble Accuracy
79
Dribble Speed
79
Short Pass Accuracy
79
Short Pass Speed
77
Long Pass Accuracy
78
Long Pass Speed
75
Shot Accuracy
79
Shot Power
78
Shot Technique
74
Free Kick Accuracy
61
Swerve
63
Header
70
Jump
81
Technique
90
Aggression
78
Mentality
50
GK Skills
86
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Bartenon |
|---|---|
| ID | 68315 |
| Real ID | 2779 |
| Nationality | France |
| Club | Free Agent |
| National Team | Classic France |
| Position | CB |
| Favoured Side | Right |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 182cm |
| Weight | 77kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
