70 Barthelme PES 2010
| Name | Barthelme |
|---|---|
| Full Name | Maxime Barthelmé |
| ID | 40341 |
| Nationality | France |
| Club | FC Lorient |
| National Team | None |
| Position | WF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 176cm |
| Weight | 73kg |
| Shirt Number | 22 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
67
Attack
49
Defence
72
Body Balance
70
Stamina
77
Top Speed
83
Acceleration
68
Response
83
Agility
82
Dribble Accuracy
78
Dribble Speed
77
Short Pass Accuracy
73
Short Pass Speed
75
Long Pass Accuracy
73
Long Pass Speed
70
Shot Accuracy
72
Shot Power
79
Shot Technique
74
Free Kick Accuracy
72
Swerve
68
Header
71
Jump
79
Technique
78
Aggression
70
Mentality
50
GK Skills
71
Team Work
3
Condition
Skills
- S16 One-Footed Roulette
- S21 Super Sub
- Dribbling
| Name | Barthelme |
|---|---|
| Full Name | Maxime Barthelmé |
| ID | 40341 |
| Nationality | France |
| Club | FC Lorient |
| National Team | None |
| Position | WF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 176cm |
| Weight | 73kg |
| Shirt Number | 22 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
