66 Baslov PES 2009
| Name | Baslov |
|---|---|
| ID | 103326 |
| Real ID | 37790 |
| Nationality | Uzbekistan |
| Club | Free Agent |
| National Team | Morocco |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 29 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 183cm |
| Weight | 76kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
70
Attack
32
Defence
85
Body Balance
67
Stamina
75
Top Speed
78
Acceleration
70
Response
72
Agility
74
Dribble Accuracy
71
Dribble Speed
61
Short Pass Accuracy
65
Short Pass Speed
59
Long Pass Accuracy
67
Long Pass Speed
64
Shot Accuracy
82
Shot Power
59
Shot Technique
64
Free Kick Accuracy
55
Swerve
75
Header
79
Jump
67
Technique
75
Aggression
65
Mentality
50
GK Skills
65
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
| Name | Baslov |
|---|---|
| ID | 103326 |
| Real ID | 37790 |
| Nationality | Uzbekistan |
| Club | Free Agent |
| National Team | Morocco |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 29 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 183cm |
| Weight | 76kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
