67 Bates PES 2008
| Name | Bates |
|---|---|
| ID | 9213 |
| Nationality | England |
| Club | Middlesbrough |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Right |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 178cm |
| Weight | 77kg |
| Shirt Number | 26 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
64
Attack
68
Defence
73
Body Balance
76
Stamina
80
Top Speed
75
Acceleration
66
Response
70
Agility
70
Dribble Accuracy
71
Dribble Speed
66
Short Pass Accuracy
67
Short Pass Speed
68
Long Pass Accuracy
67
Long Pass Speed
59
Shot Accuracy
75
Shot Power
60
Shot Technique
57
Free Kick Accuracy
66
Swerve
68
Header
77
Jump
72
Technique
68
Aggression
64
Mentality
50
GK Skills
65
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Bates |
|---|---|
| ID | 9213 |
| Nationality | England |
| Club | Middlesbrough |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Right |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 178cm |
| Weight | 77kg |
| Shirt Number | 26 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
