63 Beda PES 2009
| Name | Beda |
|---|---|
| ID | 38494 |
| Nationality | Brazil |
| Club | SC Heerenveen |
| National Team | None |
| Position | SS |
| Favoured Side | Both |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 173cm |
| Weight | 70kg |
| Shirt Number | 18 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
66
Attack
35
Defence
68
Body Balance
70
Stamina
79
Top Speed
80
Acceleration
74
Response
77
Agility
76
Dribble Accuracy
73
Dribble Speed
72
Short Pass Accuracy
63
Short Pass Speed
70
Long Pass Accuracy
65
Long Pass Speed
68
Shot Accuracy
69
Shot Power
68
Shot Technique
60
Free Kick Accuracy
62
Swerve
53
Header
72
Jump
78
Technique
70
Aggression
62
Mentality
50
GK Skills
65
Team Work
3
Condition / Fitness
Skills
| Name | Beda |
|---|---|
| ID | 38494 |
| Nationality | Brazil |
| Club | SC Heerenveen |
| National Team | None |
| Position | SS |
| Favoured Side | Both |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 173cm |
| Weight | 70kg |
| Shirt Number | 18 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
