73 Behrami PES 2008
| Name | Behrami |
|---|---|
| Full Name | Valon Behrami |
| ID | 30189 |
| Nationality | Switzerland |
| Club | Lazio |
| National Team | Switzerland |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 186cm |
| Weight | 78kg |
| Shirt Number | 85 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
73
Attack
60
Defence
76
Body Balance
84
Stamina
84
Top Speed
81
Acceleration
73
Response
75
Agility
77
Dribble Accuracy
77
Dribble Speed
74
Short Pass Accuracy
70
Short Pass Speed
72
Long Pass Accuracy
67
Long Pass Speed
69
Shot Accuracy
79
Shot Power
67
Shot Technique
60
Free Kick Accuracy
63
Swerve
70
Header
73
Jump
79
Technique
74
Aggression
69
Mentality
50
GK Skills
72
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Behrami |
|---|---|
| Full Name | Valon Behrami |
| ID | 30189 |
| Nationality | Switzerland |
| Club | Lazio |
| National Team | Switzerland |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 186cm |
| Weight | 78kg |
| Shirt Number | 85 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players

